Pazartesi , Kasım 18 2019
Home / HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Aşağıda belirttiğimiz hususlar da göz önüne alınarak sitemizde yazı yazmak paylaşımda bulunmak isteyen psikolojik danışman meslektaşlarımız yazılarını psikolojikdanisman.org@gmail.com adresine yollayabilirler. Fakat her hangi bir nedenden dolayı yazınız yayımlanmazsa size bilgi verilmez ve dönüş yapılmaz. Lütfen bu hususu da göze alarak bizimle yazılarınızı veya haberlerinizi paylaşınız.

Edep bir taç imiş nur-i Hüdâdan;

Giy o tacı emin ol her beladan.

Bu site Türk-İslam Kültürünün tasavvufi bakış açısıyla da harmanlandığı bir psikolojik danışma yaklaşımını geliştirmeyi esas alır.  Bu bir “tasarı” olarak da düşünülebilir. Her inanca ve her kültüre sonsuz saygısı olmakla birlikte kaynağını batıdan değil doğu kültüründen alan bir psikolojik danışma yaklaşımı geliştirmeyi amaç edinmekteyiz. Bilimsel gelişmeleri takip etmek ve bu gelişmeleri yadsımamak düsturumuzdur, aynı zamanda temel psikolojik  danışma ilke ve tekniklerini de kabul etmekteyiz.  Amacımıza hizmet eden her türlü psikolojik danışma yaklaşımının fikirlerinden de faydalanmayı zül saymadığımızı bildirmek isteriz.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışan ve lisans mezuniyet alanı EPH, PDR olmayan her çalışanı alan dışı olarak kabul etmekteyiz. Psikoloji mezunlarının haklarından ayniyle faydalanabileceğimiz kanuni düzenlemelerin yapıldığı güne kadar psikoloji lisans mezunlarını da alan dışı olarak görmekteyiz. Ve alanımızda çalışan ve alanımızdan olmayan iş arkadaşlarımızın kendi alanlarına geçmeleri için yapılan çalışmaları da desteklediğimizin ve bu görüşümüzün toplum yararı gözetilerek ortaya atıldığının da bilinmesini isteriz.

Sitemizde yazı dilimiz Türkçe olarak kullanılacaktır. Başka bir dile çeviri yapılarak aynı sayfanın altında veya sitemizin başka bir bölümünde yer vermek de gelecekteki hedeflerimiz arasındadır.  Dilimize yerleşmiş olan ve artık atılması mümkün olmayan kelimeler dışında yabancı kelimeleri kullanmaktan imtina ettiğimizi ve bu şekilde yapılan yorumlar veya eklenen yazıların  yayından kaldırılmasından dolayı sorumluluk kabul etmediğimizi bildirmek isteriz.

SİTEMİZDE EMEĞE SAYGI ESASTIR. 

Bilimsel araştırma teknikleri de esas alınarak sitemize eklediğimiz her içeriğin kaynağını açıklamaya çalışacağız. Kaynağını bulamadığımız veya bilemediğimiz içeriklerin telif hakkı olduğu takdirde ve gerekli uyarı tarafımıza ulaştığı anda sitemizden kaldırılacağının bilinmesini isteriz.

Bu sitede yazılanlar TEDAVİ AMAÇLI değildir.  Bilgilendirme amaçlıdır. Yazılanların uygulanmasından yapılan yorumlardan sitemiz sorumluluk kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.