Salı , Kasım 12 2019
Home / PDR Özel / PDR Adayları / Kul Hakkı YÖK-Akdeniz Üniversitesi PDR Bölümü

Kul Hakkı YÖK-Akdeniz Üniversitesi PDR Bölümü

Siz çalışın. Bol bol çalışın. Tercihinizi yapın. Belki de hiç istemediğiniz bir yerde PDR okuyacaksınız. Oysa hayallerinizi Antalya’da okumak süslüyordu. En azından doğu olmasın batı olsun diyordunuz. Fakat sizden daha az çalışan ve PDR programının en az puanla alan üniversitesine bile gidemeyen bir aday, sizin hayallerinizi süsleyen Akdeniz PDR’ye belki de gidebilecek. Nasıl mı? Çok kolay. Bölümün açılışı ek yerleştirmeye yetişirse bu mümkün olabilir.

 

Akdeniz Üniversitesi PDR Bölümü Ek Yerleştirmede 45 öğrenci alacak. 2 öğrenci de okul birincisi kontenjanından ek yerleştirme için başvuruda bulunabilecek. Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi  PDR Bölümü de normal ve ikinci öğretime 40’ar öğrenci alacak, yani toplamda 80 öğrenci alacak ve gündüz ve gece bölümlerine 2 okul birincisi alacak.

 

Sorumlusu kimdir? Önlenebilir mi? Tekrar tercih hakkı verilmeli mi?

 

Bu soruların cevaplarını okuyucularımıza bırakıyoruz.

 

Fakat, gerek Akdeniz Üniversitesi PDR,  gerekse yeni açılan diğer bölümlere ek yerleştirmede tercih hakkı verilmesi, aleni bir şekilde KUL HAKKI almaktır.

 

Puanı Akdeniz PDR ye yeten öğrenciler mahkemede haklarını aramalılar. Ve bu sistem artık değişmeli. Madem ki açılış işlemi genel tercihlere yetişmedi, o zaman bir sonraki seneye kalmalı. Güzel ülkem benim. Daha neler göreceğiz.

 

Sizin de aklınıza farklı şeyler gelmiyor mu? Bu bölümün ek yerleştirmede öğrenci alacağını acaba herkes biliyor muydu?

 

www.psikolojikdanisman.org

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.