Pazartesi , Nisan 22 2019
Home / PDR Özel / Mahkeme: Hayır! MEB: Evet, Mahkeme: Evet MEB: Hayır!

Mahkeme: Hayır! MEB: Evet, Mahkeme: Evet MEB: Hayır!

Kırk yıllık  Türk PDR Derneğinin yapamadığı işleri sadece 1 yıllık RAMDER yapıyor gibi görünüyor. Fakat MEB bildiğini okumaya devam ediyor. RAMDER mahkeme belgelerini yayınlamamış olsa bile iki önemli hususta hukuki bir zafer kazandığını iddia ediyor.

Birinci husus ortaöğretimde çalışan rehber öğretmenlerin ortalama olarak 2 hafta süren ders yılı dışında sınav döneminde yapmış oldukları görev karşılığında ek ders alamamaları. RAMDER idari mahkeme kararıyla sınav döneminde ortaöğretimde çalışan rehber öğretmenlerin ek ders alabildiğini iddia ediyor. Gerekli bilgilerin www.ramder.com adresinden iletişim sayfasından kendileriyle iletişim kurularak alınabileceğini söylüyor.  Bu hususta son durum aşağıdaki resmi yazıda Milli Eğitim Bakanlığının sorusu üzerine Maliye Bakanlığının verdiği karar idi.

 

Diğer husus rehber öğretmenlerin çalıştıkları yani norm kadrolarının bulunduğu okul dışında başka bir okulda veya kurumda görevlendirilmeleri. Bu hususta da RAMDER mahkeme kararıyla görevlendirmenin durdurulduğunu belirtmektedir.

Şayet RAMDER’in iddiaları doğruysa, mahkemenin ek ders verilmeli kararına MEB ısrarla Hayır! demekte, mahkemenin; rehber öğretmen çalıştığı okulun dışında görevlendirilemez kararına MEB ısrarla Evet! görevlendirilebilir demekte ve uygulamayı devam ettirmektedir. Bakalım bu hikayenin sonu ne olacak?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.